Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/hhh.com.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jak dobrać spodnie do marynarki? 2018

Fason spodni a rodzaj marynarki

Właściwy dobór marynarki i spodni to nie lada wyzwanie. Przede wszystkim, dzięki opanowaniu tej sztuki możemy zatuszować mankamenty sylwetki i wyeksponować jej walory. Oczywiście, ważne jest to, by zarówno spodnie jak i marynarka współgrały ze sobą nie tylko pod względem koloru, tkaniny, ale głównie kroju, gdyż wtedy stylizacja danego pana na pewno będzie udana.

Musimy wspomnieć o tym, że panowie o krótkich nogach i długim torsem powinni postawić na spodnie bez mankietów. Mile widziane są tu fasony z lekko podwyższonym stanem, zaś idealnym ich zwieńczeniem będą krótsze marynarki, wysoko zapinane na 3-4 guziki. Natomiast panowie o długich nogach i krótkich torsach powinni zakładać dłuższe marynarki zapinane na 1-2 guziki. Wartopodkreślić, że wyglądają one doskonale w komplecie ze spodniami z obniżoną talią, czyli tzw. biodrówkami. W tym wypadku wskazane jest, by zakładać pasek do nich jak najniżej. Trzeba powiedzieć o tym, że po zapięciu paska jest dopuszczalne marszczenie się koszuli w okolicy talii.

Nie ulega wątpliwości, że w ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem cieszą się marynarki taliowane, w których najlepiej prezentują się mężczyźni o szczupłej budowie ciała. Z pewnością, warto dobierać do nich klasyczne spodnie o prostej nogawce, bowiem ten zestaw wygląda znakomicie. Natomiast tradycyjne marynarki nietaliowane zazwyczaj występują w zestawieniu ze spodniami z wyższym stanem o prostych nogawkach z zakładkami. Poza tym, w cenie są również marynarki z wydłużonym tyłem, do których  dopasowujemy spodnie z wysokim stanem i obiektywnie należy przyznać, że ten zestaw cieszy się ogromnym zainteresowaniem w modzie ślubnej.

Ponadto, ważne jest to, by spodnie nie były zbyt opięte, aby nie krępowały ruchów. Nie mogą być również za szerokie, ponieważ będą nie tylko brzydko wyglądać, ale także optycznie dodawać kilogramów. Nie mniejsze znaczenie ma długość nogawek. Otóż, wskazane jest, by z przodu opierały się o buty, a z tyłu sięgały początków obcasa. Nie zapominamy o tym, że jeżeli dół jest wzorzysty, to góra powinna być gładka i odwrotnie. Dopuszczalne jest utrzymanie wzorzystych spodni i marynarki, ale deseń musi być identyczny. Oprócz tego, marynarka  i spodnie nie muszą być w jednym kolorze, zwłaszcza gdy zakładamy dany zestaw na co dzień lub na mniej oficjalne okazje.

A, więc spodnie i marynarka nie mogą być dobrane przypadkowo, gdyż wtedy nasza stylizacja nie będzie trafiona, a co za tym idzie, nie będziemy się w niej dobrze czuli.