Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/hhh.com.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Idealna długość marynarki 2018

Jak dobrać długość marynarki?

Trzeba wspomnieć o tym, że kluczowe znaczenie odgrywa nie tylko kolor czy krój marynarki, ale również jej długość. Przede wszystkim, aby dobrze leżała i ładnie wyglądała nie może być ona za krótka, ani za długa. Oprócz tego, musi doskonale komponować się ze spodniami, ponieważ tylko wtedy dana stylizacja będzie trafiona. Poza tym, ważnym czynnikiem decydującym o długości kreacji jest wzrost i postawa danego pana. Przede wszystkim, niżsi mężczyźni lepiej prezentują się w krótszych strojach, zaś wysocy w dłuższych.

Na uwagę zasługuje fakt, że długość marynarki będzie w dużej mierze uzależniona też od pozostałych elementów garderoby. Otóż, jeżeli mówimy o fasonie garniturowym, to powinna ona zakrywać pupę, a rękawy kreacji powinny sięgać połowy kciuka. Z pewnością, musi być również odpowiednio dopasowana w ramionach i w klatce piersiowej, żeby nie krępowała ruchów. W związku tym, powinna być ona na tyle szeroka, aby po założeniu koszuli gwarantowała wygodę. Natomiast gdy mówimy o fasonach casualowych, noszonych na podkoszulki, mogą być one węższe i nieco krótsze, w zależności od upodobań danego pana i kroju spodni. Ponadto, w cenie są kreacje w stylu militarnym, zdobione nadrukami i naszywkami, które zazwyczaj są dłuższe i luźniejsze, ale krótkie modele też są gustowne. Nie ulega wątpliwości, że najlepiej prezentują się one ze spodniami z kieszeniami lub jeansami.

Warto dodać, że od pewnego czasu modne są krótsze marynarki, które utrzymane są w stylu sportowym. Otóż, sięgają one często połowy bioder i zazwyczaj zapinane są na jeden guzik. Poza tym, często posiadają one rękaw ¾, ponieważ tego rodzaju kreacje wspaniale naddają się podczas wiosennych i letnich dni. Mile widziane są też króciutkie fasony a la żakiety, wspaniale komponujące się z chinosami czy jeansami. Jednakże najchętniej sięgają po  nie młodzi chłopcy, lubiący ciekawe i niekoniecznie klasyczne stylizacje. W mniejszym stopniu popularne są długie marynarki, sięgające kolan lub lekko je zakrywające. Trzeba dodać, że idealnie pasują one i do stylizacji wieczorowych, i codziennych. Godny pokreślenia jest fakt, że dobrze prezentują się one ze spodniami o prostych nogawkach. Ponadto, stworzone są one z myślą o wysokich panach, o długich nogach.

Jeszcze raz warto zaznaczyć, że długość  marynarki jest ważna, ponieważ gdy  jest właściwie dobrana doskonale współgra ze spodniami, koszulą, golfem czy podkoszulkiem.