Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/hhh.com.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Dobór marynarki do sylwetki? 2018

Jak dopasować marynarkę do sylwetki?

Idealnie dopasowana marynarka do sylwetki nie tylko podkreśli walory figury, ale także w razie potrzeby zatuszuje wszelkie jej mankamenty. Musimy mieć świadomość, że każda decyzja o zakupie marynarki musi być dobrze przemyślana, ponieważ pośpiech podczas jej wyboru nie jest wskazany. Ponadto, nigdy nie kupujemy jej na oko, tylko zawsze ją przymierzamy i najlepiej na zakupy jest zabrać zaufaną osobę, która szczerze powie nam, jak w danym stroju się prezentujemy. Oczywiście, ważne znaczenie też ma wzrost i typ budowy ciała, ponieważ te czynniki należy wziąć przede wszystkim pod uwagę w trakcie zakupów marynarki.

Otóż, niewysocy panowie powinni postawić na dopasowane kreacje. Równie gustowne będą tu klasyczne marynarki, ale koniecznie taliowane. Mowa tu głównie o strojach dla mężczyzn o szczupłej budowie ciała, ponieważ tęższe osoby rewelacyjnie będą się prezentować w marynarkach o dłuższych połach z przodu i dopasowanych z tyłu. Natomiast wysocy panowie doskonale wyglądają w marynarkach smokingowych sięgających połowy bioder. Nie mniej gustownie będą wyglądać w luźnych fasonach w stylu lat 80, zapinanych nisko na jeden guziki. Poza tym, szczupli panowie mogą przebierać w marynarkach z grubszych materiałów, bowiem doskonale wyglądają w tweedowych czy gobelinowych strojach. Warto dodać, że tęższe osoby powinny zdecydować się na proste kroje, utrzymane w stonowanej, raczej ciemnej kolorystyce.

Nie zapominamy też o tym, że podczas dobierania marynarki do spodni, zawsze obowiązuje zasada proporcjonalności. A, więc, przykładowo jeżeli marynarka jest duża i luźna, to dół powinien być prosty i raczej dopasowany. Godny wspomnienia jest także fakt, że kołnierzyk marynarki powinien idealnie przylegać do koszuli. Ponadto, na rękawach nie powinny się pojawiać skośne marszczenia, jedyne dopuszczalne są lekkie fałdy pod rękawami, gwarantujące swobodne poruszanie się. Niewskazane są też fałdy materiału na plecach czy poprzeczne fałdy wokół talii. Jeżeli chodzi o preferowaną długość kreacji, to według wielu stylistów powinna ona sięgać połowy kciuka.

Reasumując, marynarka męska powinna być dobrze skrojona, aby dany pan wyglądał w niej dobrze. Przede wszystkim, nie może być za luźna, bowiem będzie przypominać namiot ani za wąska, gdyż będziemy mieć wrażenie, że zaraz strzeli na mężczyźnie. Nie ulega wątpliwości, że musi ona zapewniać komfort, być przewiewna i stanowić integralną całość z dolną częścią stylizacji.