Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/hhh.com.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Gustowna marynarka do garnituru 2018

Najlepsze marynarki garniturowe

Należy znaczyć, że marynarka garniturowa musi być dopasowana nie tylko do spodni, ale także do naszej sylwetki, aby nie podkreślała niedoskonałości figury, np. dużego brzucha. Oczywiście, gdy będzie ona właściwie skrojona, dany mężczyzna będzie się w niej prezentował idealnie, a także czuł się w niej swobodnie.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że asortyment marynarek garniturowych jest niezwykle bogaty. Otóż, wśród nich największym zainteresowaniem cieszą się fasony wełniane, które są wygodne i naturalne. Nie mniej modne są kreacje z mieszanki wełny, np. z dodatkiem jedwabiu, gdyż są eleganckie. Jeżeli chodzi o kolor, to zawsze w cenie są marynarki granatowe, ponieważ są szykowne. Nie mniej gustowne i praktyczne są fasony grafitowe i czarne, w związku z czym posiadają wielu zwolenników. Ponadto, w okresie jesiennym mile widziane są brązowe i oliwkowe marynarki, zaś w okresie wiosenno-letnim można śmiało założyć beżowy fason. Z pewnością, na wystawach sklepowych odnajdziemy również inne barwy marynarek garniturowych, np. fioletowe, czerwone, srebrne czy złote, które zazwyczaj zakładane są na zabawy karnawałowe, studniówkowe czy sylwestrowe.

Musimy wspomnieć też o tym, że najczęściej wybierane są gładkie marynarki, gdyż są uniwersalne i pasują do wielu stylizacji. Ale to nie znaczy, że wzorzyste fasony są mniej ładne, jednakże pamiętamy o tym, że zakładamy je do gładkich spodni lub o identycznym wzorze co część górna, aby nie wyglądać śmiesznie. Warto wspomnieć o tym, że przykładowo marynarki upiększane prążkami są idealne do stylizacji biznesowych, dekorowane jodełką naddają się do stylizacji sportowych, zaś krata często dekoruje szykowne garnitury dla dojrzałych mężczyzn. Oprócz tego, wyróżniamy różne modele marynarek. Klasyczne przeznaczone są dla panów ceniących sobie wygodę, slim, czyli taliowane podkreślają budowę mężczyzn, zaś super slim są zarezerwowane dla osób o szczupłej budowie ciała.

Nie zapominamy także o tym, że marynarki męskie do garnituru cechują się różnymi krojami klap. Wśród nich wyróżniamy spiczaste, zakładane do fraków, szalowe zwykle noszone do smokingów, otwarte, posiadające najwięcej zwolenników oraz z plisą czy stójką. Ponadto, marynarki garniturowe mogą być zapinane jedno- lub dwurzędowo, posiadać różnorodne kieszenie, także z klapami. Nie mniejsze ma znaczenie odgrywa rozcięcie z tyłu czy rodzaj podszewki, oblamówki i typ guzików.

Podsumowując, marynarka garniturowa powinna być dopasowana do spodni, koszuli i krawata, a co najważniejsze też do sylwetki i okazji, na którą jest zakładana.