Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/hhh.com.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Fasony z kapturem, bluzą oraz łatami 2018

Z kapturem, bluzą, łatami

W pierwszej kolejności trzeba wspomnieć o tym, że asortyment męskich marynarek jest przeogromny, w związku z czym mamy w czym wybierać. Przede wszystkim, godne wspomnienia są tu fasony z kapturem, które stanowią doskonałą alternatywę dla eleganckich kreacji garniturowych. Na uwagę zasługuje fakt, że najczęściej sięgają po nie młodzież, w szczególności studenci, ponieważ są mniej sztywne od klasycznych strojów, a przy tym dodają młodzieńcom niezwykłego uroku. Warto dodać, że stanowią one połączenie eleganckiego stylu ze sportowym, w związku z czym są bardzo oryginalne. Poza tym, utrzymane są zwykle w szarym, czarnym czy grafitowym odcieniu i noszone są w zestawie z rurkami, jeansami czy chinosami.

Nie mniej gustowne są marynarki z bluzą, zazwyczaj zakładane do codziennych stylizacji. Godny podkreślenia jest fakt, że są one praktyczne, wygodne i o wiele bardziej funkcyjne niż zwykłe bluzy. Ponadto, cechują się szerokim wyborem, bogatą kolorystyką i ciekawymi krojami. Bywa, że rękawy stroju, kołnierzyk czy kieszenie są w innej barwie niż marynarka, co daje ciekawy efekt kolorystyczny. Niekiedy przypominają też kurtki bejsbolówki, zwłaszcza gdy posiadają charakterystyczny kołnierzyk. Oczywiście, tego rodzaju część garderoby wspaniale prezentują się zarówno ze spodniami z kieszeniami, z obniżonym krokiem, bojówkami, chinosami, a także z jeansami, dlatego posiadają wielu zwolenników.

Od pewnego czasu dużym zainteresowaniem cieszą się również marynarki z łatami, po które też chętnie sięgają kobiety. Trzeba dodać, że łaty na łokciach przeważnie są w innym kolorze niż kreacja, dzięki czemu stanowią wyróżniający się element danej stylizacji. Wskazane jest jednak, by pasowały one kolorystycznie do odcieni pozostałych elementów naszego stroju.  Musimy podkreślić, że łaty niegdyś pełniły wyłącznie funkcję praktyczną, gdyż ukrywały przetarcia na rękawach. Obecnie, uznawane są za element dekoracyjny, zwłaszcza że często są ozdobione artystycznymi cerowaniami. Dawniej łaty były wykonywane najczęściej ze skóry naturalnej, a współcześnie głównie imitują skórę zamszową. Bywa, że są one także stworzone z sztruksu, jeansu czy dzianiny.

Na zakończenie należy jeszcze raz zaznaczyć, że jeżeli nie preferujemy formalnych kreacji, ale też nie jesteśmy zwolennikami sportowego stylu, powinniśmy postawiać na marynarki z kapturem, bluzą bądź łatami, bowiem są komfortowe, gustowne i jedyne w swoim rodzaju.